Sign In

Blog

Latest News
Düğün, Nişan ve Söz

Düğün, Nişan ve Söz

Günümüzde düğün maliyetleri oldukça çeşitli olup salona, kişi sayısına, yemeklere vb. göre değişmektedir. Ayrıca düğünün yapılacağı tarih de fiyatı etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Kış ayları düğün vb. organizasyonlar için tercih edilmemektedir bu nedenle özellikle yaz ve bahar aylarında fiyatlar daha fazla olmaktadır. Öte yandan fiyatı etkileyen diğer faktörler arasında etkinlik günü ve saati de yer almakta olup gündüz düğünleri akşam düğünlerine göre, hafta içi düğünleri ise hafta sonu yaplanlara nazaran daha uygun fiyatlandırılmaktadır.

Düğün fiyatını etkileyen en önemli etkenler arasında menü seçimi de yer almaktadır. Düğün yemekli mi olacak; yemekli olacak ise menüde kırmızı et mi beyaz et mi tercih edilecek? Bunlar düğün maliyetini direkt olarak etkileyen etmenlerdendir.

Düğün, nişan vb. etkinliklerin maliyetleri şehirlere göre farklılık göstermektedir. Örneğin büyükşehirlerde söz konusu etkinliklerin maliyetleri diğerlerine kıyasla daha fazladır. Günümüz koşullarında İstanbul’daki düğün salonlarında kişi başına fiyat minimum 30-50 TL arasında değişmektedir. Davetli sayısının artması kişi başı fiyatın düşmesini sağlayabilmekte olup bu durum salonun inisiyatifine bağlıdır. İstanbul’da otellerde ise kişi başına fiyat minimum 100-150 TL civarındadır. Belirtilen fiyatlandırmaya dahil olab hizmetler çoğunlukla yemek menüsü, gelin & damat hazırlık odası, standart masa & sandalye süslemeleri, nikah masası süsleme vb. yer almaktadır.

Düğün maliyetleri bir diğer büyükşehir olan Ankara’da ise İstanbul’dakilerden çok da farklı değildir. Ankara’da düğün salonlarında kişi başına fiyat İstanbul ile benzer olup minimum 30-50 TL civarındadır. Bunun yanı sıra Ankara otellerinde ise kişi başına minimum fiyat 60-150 TL arasında değişmektedir.

Düğün, nişan vb. organizasyonlarınızın maliyetlerini etkileyen diğer faktörler arasında ise alkol ikramı, orkestra seçimi, fotoğraf çekimi vb. yer almaktadır.

Meetolia ile düğün, nişan, söz vb. etkinliklerinizin planlamasını kolayca yapabileceksiniz. Meetolia’nın kullanıcı dostu filtreleme özelliği ile etkinlik alanınızı istediğiniz gibi seçebilecek, fiyat filtrelemesiyle en uygun fiyat ile anında rezervasyon yaptırabileceksiniz. Ayrıca Meetolia ile etkinlik alanını görmek ve menu tadımı yapmak için de rezervasyon yaptırabileceksiniz. Meetolia, ile etkinlik planlayarak hem vakit kaybının önüne geçebilecek hem de bölgenizdeki en uygun fiyatlı alanlarda etkinlik yapma imkanına sahip olabileceksiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.